Firma

Powstanie i rozwój firmy PRESCAN

1997

Rozpoczęcie działalności

Firma PRESCAN Kacper Kędzierski rozpoczyna działalność. Na początku działalności zajmowała się handlem sprzętem komputerowym oraz poligrafią przemysłową.

1999

Współpraca z FOB

W 1999 roku rozpoczęła szeroką współpracę z Fabryką Opakowań Blaszanych w Zawierciu i spółką FOB-DAIM. Zaczęto projektować i wdrażać nowe zamknięcia w połączeniu aluminium z tworzywem sztucznym dla przemysłu spirytusowego i kosmetycznego.

2003

ALUPLASTCAP

W 2003 roku właściciel współtworzył spółkę pod nazwą ALUPLASTCAP, która zajmowała się produkcją elementów opakowań z tworzyw sztucznych takich jak: ograniczniki ponownego napełniania, nalewaków do win, uszczelek do zamknięć monopolowych, zakrętek do butelek. Innych elementów z tworzyw sztucznych.

2005

FI52

W 2005 roku zostało rozpoczęte wdrożenie pierwszej nasadki aerozolowej fi52 – jej pierwszym odbiorcą była firma Jago-Pro z Jaworzna.

2008

PRESCAN

W 2008 roku spółka ALUPLASTCAP została rozwiązana. Wówczas właściciel PRESCAN postanowił nie zaprzepaścić trudu i doświadczenia, które zdobyto w spółce, zatrudnił pracowników i utworzył dodatkową komórkę w swojej firmie zajmującą się produkcją opakowań i elementów z tworzyw sztucznych. Razem z nimi zaczął się tworzyć dzisiejszy zakład produkcyjny. Były to trudne czasy dla PRESCAN, niewielkie portfolio produktów, brak pieniędzy na nowe inwestycje.

Pomimo trudności ale z ogromną determinacją osób tam pracujących znalazły się przedsiębiorstwa i osoby, które zaufały i zawierzyły firmie PRESCAN zlecając wdrożenia i produkcję nowych produktów.

Zaczął się nowy etap rozwoju. Uruchomienie nowych produkcji umożliwiło zakup następnych gniazd produkcyjnych i rozbudowę oferty produktów.

2011

Profile miękkie

W 2011 roku wraz z naszym Partnerem firmą PASEDO została uruchomiona produkcja miękkich profili z pcv oraz elastomerów, która znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu np. uszczelnieniach bram garażowych, drzwiowych i innych.

2014

Rozwój i nowa lokalizacja

W 2014 roku PRESCAN zakupił nieruchomość usytuowaną w Zawierciu przy ulicy 11 Listopada 6h. Po remoncie budynku zakład został przeniesiony w całości gdzie działa do dzisiaj.

W 2014 roku została zakupiona pierwsza nowoczesna wtryskarka elektryczna.

2015

Elementy dwukomponentowe

W 2015 roku zakupiona została kolejna nowoczesna maszyna, która umożliwiła wdrożenie technologii produkcji elementów dwukomponentowych.

2016

Obróbka metalu

W 2016 roku został rozpoczęty proces budowy warsztatu narzędziowego. Zakupiono precyzyjne maszyny do obróbki metalu, które umożliwiają nam skrócenie czasu napraw oraz przyśpieszenie budowy nowych form wtryskowych.

2017

Patenty

W 2017 roku wdrożono nowatorskie produkty do wielu branż – na niektóre z nich posiadamy zastrzeżenia patentowe.

Obecnie

PRESCAN dzisiaj

Obecnie firma zajmuje się produkcją nasadek do opakowań aerozolowych, części opakowań, zamknięć z tworzyw sztucznych, uszczelek do systemów bramowych, opakowań jednorazowych oraz wdrażaniem całościowych projektów według indywidualnych potrzeb Klientów. Proces obejmuje projektowanie produktu, wykonanie narzędzi i oprzyrządowania produkcyjnego, wdrożenie produkcyjne oraz produkcję seryjną.

Dbając o jakość naszych produktów i podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników przeprowadziliśmy szereg szkoleń przez wyspecjalizowane firmy skupiające wybitnych inżynierów i wykładowców.

Posiadamy laboratorium kontroli jakości wyposażone w wiele nowoczesnych atestowanych urządzeń pomiarowych renomowanych firm.

2024

Inwestycje

W pierwszym kwartale 2024 roku planujemy uruchomienie drugiej potężnej hali produkcyjnej. Wraz z tą inwestycją rozszerzymy produkcję o nowe technologie, na które czekają już nasi partnerzy.